آزمایشگاه تخصصی گوهر شناسی و شهاب سنگ شناسی

آزمایشگاه گوهرشناسی تحسین برترین، مدرنترین و مجهزترین آزمایشگاه تخصصی گوهر شناسی، پتروگرافی، بافت شناسی و جواهر شناسی در خاورمیانه است. این آزمایشگاه دارای کارشناسان مجرب و اساتید دانشگاهی در زمینه‌های گوهر شناسی ، زمین شناسی ، پترولوژی، شهاب سنگ شناسی ، جواهر شناسی و علوم گوهری است که برای اولین بار در ایران اقدام به صدور شناسنامه تخصصی و معتبر بین المللی به نام (GIT) برای سنگ‌های قیمتی و جواهرات و شهاب سنگ‌ها کرده است .
این آزمایشگاه برای اولین بار در ایران، تشخیص و شناسایی تخصصی شهاب سنگ‌ها و صدور شناسنامه برای آنهارا انجام می‌ دهد و تاکنون بیش از ۵۰ نمونه شهاب سنگ را شناسایی و به ثبت رسانده است .
همچنین این موسسه مالک چندین شهاب سنگ منحصر به فرد می باشد که به نام موسسه گوهرشناسی تحسین به ثبت رسیده است و در معرض بازدید برای مراجعه کنندگان می باشد.
برخی از خدماتی که در این آزمایشگاه صورت می‌گیرد عبارتند از:
– تعیین هویت و تشخیص اصالت گوهر سنگ‌ها و جواهرات
– شناسایی و رده بندی انواع شهاب سنگ‌ها
– صدور شناسنامه معتبر((GIT ( (Gemology Institute Of Tahsin
– انجام پژوهش های کاربردی علوم گوهر

گوهرهای آلی
خدمات تحسین دوازده

گوهرهای آلی

_

گوهرهای ارگانیک شامل فسیل ها (کهربا ، آمونیت ها و چوب فسیل هاو…) ، قسمت هایی از بدن موجودات (شاخ ، صدف ، دندان یا عاج و استخوان) و خانواده مروارید ( پرورشی و صید شده) است. گوهرهای ارگانیک را با روشهای استاندارد گوهرشناسی مثل وزن مخصوص ، ضریب شکست نوری ، مطالعات فسیل شناسی و بررسی زیر نور UV و دیگر فاکتورها مورد بررسی قرار میدهیم.

الماس

الماس

_

امروزه در جهان برای ارزش گذاری الماس از چهار فاکتور اصلی وزن ، رنگ، پاکی و تراش به عنوان عوامل اصلی بهره می گیرند که سعی می کنیم علاوه بر عوامل مذکور به عوامل دیگری نیز به گونه ای سودمند و در حد کافی اشاره شود. الماس هم مثل دیگر گوهرها دارای مشخصات منحصر به خودش است و میتوان با روشهای استاندارد آزمایشگاهی الماس طبیعی را از سنتتیک و بدلی تشخیص داد.

شهاب سنگ

شهاب سنگ

_

در ابتدا به صورت رایگان نظر اولیه بطور شفاهی به درخواست کننده اعلام میشود ولی اگر نمونه ای مشکوک به شهاب سنگ بود برای آنالیز وارد آزمایشگاه می شود و مطالعات پتروگرافی، بافت شناسی، ساختارهای کریستالی، مشخصات اپتیکی کانی و همچنین تاثیرات گرما و آب (التراسیون) بروی شهاب سنگها انجام می گیرد و نتیجه به صورت گواهی یا شناسنامه به درخواست کننده اعلام می گردد.

سنگ های رنگی

سنگ های رنگی

_

گوهرهای رنگی دارای خصوصیات منحصر به فرد خود می باشند که به این فاکتور ها اصطلاحا اثر انگشت میگویند. این فاکتورها برای شناسایی استفاده میشوند که عبارت اند از: ضریب شکست نوری، وزن مخصوص، واکنش های اپتیکی، چند رنگی کریستالی، ردیابی طیفی عناصر رنگزا، مشخصات فلورسانس و… . برای بعضی گوهرها تعیین منشا جغرافیایی معدن استخراج امری بسیار حیاتی است.