گروه معدنی

معدن و صنایع معدنی یکی از حوزه‌های مهم تولیدی کشور محسوب می‌شود که علاوه بر تأمین مواد اولیه بسیاری از صنایع زیر دستی، در رشد درآمد کشور نیز تأثیر بسیاری دارد.
در حوزه معادن ابتدا کار را از اکتشاف شروع می‌کنیم، یعنی منابعی که در سطح و دل زمین وجود دارد باید اکتشاف شود. بعد از اکتشاف معادن، باید استخراج صورت گیرد و ماده خام معدنی از زمین استخراج و سپس از معدن حمل گردد. بعد از آن فرآوری انجام می‌گیرد. این نوع فرآوری با آنچه که در ذهن عموم مردم است تفاوت دارد. درواقع فرآوری به روش‌های فیزیکی و شیمی گفته می‌شود که درصد ماده معدنی مورد نظر را تا حد قابل قبولی که فرآیندهای بعدی اقتصادی شوند، بالا می‌برد. ماحصل این فرآیند ماده‌ای به نام کنسانتره (افشره) است.

فروش

فروش

_

آخرین حلقه از زنجیره تولید و ایجاد محصولات ، بخش فروش می باشد، کارشناسان تخصصی گروه تحسین به ویژه در بخش گوهر سنگ های استحصال شده و فرآوری شده در این مجموعه ، با استفاده از بهترین متد علمی و اقتصادی و با رعایت حال مصرف کنندگان و مشتریان عزیز ، قیمت نهایی محصولات را مشخص نموده و نسبت به ارائه محصولات اقدام می نمایند.

فرآوری

فراوری

_

هدف اصلی و فی الواقع مهمترین هدف ، جلوگیری از خام فروشی است و به منظور نیل به این هدف بزرگ با بهره گیری از دانش بین المللی و کمک نخبگان جامعه علمی کشور ، ضمن طراحی و برنامه ریزی جهت معادن تحت پوشش گروه تحسین ، آماده مشارکت و ارائه طرح های مربوط به روش فرآوری و ساخت مدار تولید در زمینه های فرآوری مواد معدنی و ایجاد ارزش افزوده در سنگ های رنگی می باشد.

استخراج

استخراج

_

گروه معدنی تحسین با بهره گیری از نیروی جوان و مستعد در کنار بهره مندی از تجارب بزرگان استخراج معدن در حال حاضر در استان سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت معدنی می باشد. اساسی ترین هدف در این استان جلوگیری از خام فروشی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار در این استان محروم و ایجاد ارزش افزوده مواد خام معدنی است.

اکتشاف

اکتشاف

_

در گروه تخصصی تحسین ، حضور کارشناسان ممتاز و خبره کشور با توان علمی و تجربه بالا در کنار بکار گیری ادوات و تجهیزات به روز اکتشافی ، از تصاویر ماهواره ای به روز گرفته تا ماشین آلات حفاری اکتشافی و آنالیزهای دقیق موجب فراهم آمدن شاخه ای توانمند در این موضوع گردیده است که می تواند علاوه بر رفع نیازهای داخلی مجموعه تحسین الماس در خصوص پروژه های واسپاری شده از خارج مجموعه نیز همکاری نماید.