موسسه گوهرشناسی تحسین

با همکاری آموزشی دانشگاه خوارزمی

تولید دقیق ترین دستگاه گوهر تراشی دنیا

اولین دستگاه گوهرتراشی کشور با دقت یک هزارم درجه ، در شرکت گوهر صنعت از تولید کنندگان مطرح دستگاه های گوهرتراشی و عضو انجمن صنفی گوهرسنگ کشور تولید و رونمایی شده است .
به گزارش پایگاه خبری گلدنیوز ؛ مهندس عبیری ، مدیر مجموعه طراحی و ساخت گوهر صنعت در مورد مزیت‌ های این دستگاه نسبت به نمونه خارجی گفت: دستگاه جدید کانکیو concave اولین دستگاهی که با دقت یک هزارم درجه در ایران ساخته شده و قابلیت رقابت با دستگاه های آمریکایی را دارد.

وی افزود: تمام قطعات از صفر تا ۱۰۰ این دستگاه در شرکت گوهر صنعت عبیر ساخته شده و از لحاظ کیفیت و دقت بالاتر از نمونه های آمریکایی ، تراش را اجرا می کند و براساس فیلم های مستند، دستگاه تولید ما ۴ تا ۵ صدم درجه دقت بالاتری نسبت به نمونه آمریکایی دارد.

دستگاه تراش روز دنیا

مهندس عبیری با اشاره به اینکه تراش فست faset در واقع از تراش های قدیمی و منسوخ در کشورهای مختلف است تصریح کرد: این دستگاه تراش کانکیو concave که در حال حاضر تراش روز دنیا است را با دقت بالا انجام می دهد.

مدیر مجموعه طراحی و ساخت گوهر صنعت اظهار داشت: در زمینه گوهر تراشی فست تنها چند شرکت آمریکایی، تایلندی، هندی و روسی فعال هستند و بهترین شرکتی که این قبیل نمونه ها را تولید می کند شرکت آمریکایی است.
وی ادامه داد: شرکت ما در سال های اخیر به دلیل اینکه در شرایط تحریم دستگاه های تراش را به ایران نمی دادند و با قیمت خیلی بالایی به کشور داده می شد و در نهایت نیز نمونه ها گارانتی و خدمات نداشت، لذا کار تولید دستگاههای تراش را با تولید نمونه هایی با دقت یک دهم آغاز کردیم و سپس به دقت یک صدم افزایش دادیم .

اکنون نیز این دستگاه با دقت یک هزارم درجه را به عنوان اولین دستگاه تولید شده در دنیا ،تولید کرده ایم و حتی شرکت آمریکایی هم پیگیر تولید این دستگاه در شرکت ما هستند.

عبیری در ادامه با بیان اینکه زمینه برای صادرات این دستگاه را فراهم کرده و در حال حاضر به واسطه شرکتی در دبی این دستگاههای تراش به دبی ارسال شده است ابراز امیدواری کرد و گفت : در آینده نزدیک در تلاشیم دستگاه ها را به تمام کشورهای خاورمیانه و اروپا ارسال کنیم .

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *