موسسه گوهرشناسی تحسین

با همکاری آموزشی دانشگاه خوارزمی

جدول راپاپورت الماس ۲۶ نوامبر ۲۰۲۱ Round

در صنعت جواهرات برای تعیین قیمت الماس از استانداردی به نام راپاپورت (Rapaport) استفاده می شود. استفاده از این جدول به معامله کنندگان الماس و جواهرات کمک می کند تا از حدود ارزش و قیمت الماس خود اطلاعات درستی دریافت کنند. جدول راپاپورت توسط (Martin Rapaport) در سال ۱۹۷۸ در کشور بلژیک پایه گذاری و بر اساس وضعیت بازار و سیستم ۴Cs  تنظیم شده است. در استاندارد Rapaport یک اختلاف قیمت بین قیمت‌ های تعیین شده و مبلغ پرداختی برای الماس وجود دارد که امری طبیعی محسوب می شود.

جدول راپاپورت چیست؟

Rapaport استانداردی برای تعیین قیمت الماس در صنعت جواهرات است.این گزارش هر هفته روز پنجشنبه ساعت ۲۳:۵۹ به وقت EST از سوی موسسه راپاپورت صادر می شود .(لیست قیمت راپاپورت دارای حق  چاپ است و فقط برای مشترکان در دسترس است و جواهرفروشان و تاجران الماس از آن برای تعیین قیمت مصرف کننده از آن استفاده می کنند. بسیاری از  قیمت های توافق شده در تجارت الماس ،بر اساس تخفیف های موجود در لیست راپاپورت است. قیمت ها در این لیست بر اساس ۴C’s در الماس یعنی همان پاکی (clarity) ، وزن (carat) ، رنگ (color) و برش (cut) مشخص می شوند.
گروه راپاپورت در سال ۱۹۷۶ توسط مارتین راپاپورت پایه گذاری شد و به دلیل وجود استانداردهای بیشتر برای درجه بندی الماس های بیر نگ ، تمرکز خود را بر آن قرار داد.

ادامه مقاله را در اینجا بخوانید.

جدول راپاپورت مورخ

لینک دانلود فایل راپاپورت

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *